Realizacja praktyk zawodowych w Grecji.

Projekt „Europejskie praktyki zawodowe  ZSZ w Bobowej” realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+ to ogromna szansa dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w sektorze branżowym w międzynarodowym środowisku. Współorganizatorem praktyk jest Partner grecki KIKA MOBILITY CENTER.
Uczniowie w zawodzie technik pojazdów samochodowych odbywają praktyki w autoryzowanym serwisie Peugeota w Katerini. Mogą obserwować oraz aktywnie uczestniczyć w procesie bieżących napraw oraz serwisowania samochodów. 
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk nabywają umiejętności w zakresie funkcjonowania nowoczesnych systemów i rozwiązań stosowanych w firmach informatycznych.
Rozpoczęli także przygodę ze światem robotów w Akademii Robotów STEM ROBOTICS w Larisie.
Uczniowie w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie realizują prace w zakresie renowacji oraz wykańczania różnych obiektów i budynków położonych w okolicy Leptokari, wykorzystując dostępne w Grecji materiały, sprzęt oraz polecane tutaj technologie. Poznają także preferowane w tej części Europy trendy w zakresie robót wykończeniowych w budownictwie.
Podczas wykonywania codziennych prac uczniowie ćwiczą język angielski oraz poznają słownictwo fachowe w języku greckim. Każdy dzień praktyk jest inny, przynosi nowe wyzwania i doświadczenia.
Praktyki są szansą tych młodych ludzi na rozwijanie umiejętności praktycznych, zainteresowań, przełamania barier kulturowych, językowych i międzyludzkich. 

Previous Article
Next Article