GORLICKI HUFIEC OBRONIŁ TYTUŁ MISTRZA WOJEWÓDZTWA OHP W LEKKOATLETYCE

24 września na stadionie w Nawojowej odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w lekkoatletyce, w których udział wzięła drużyna Hufca Pracy z Gorlic składająca się z uczniów branżowych szkół I stopnia z powiatu gorlickiego. Opiekunem drużyny był komendant hufca Grzegorz Tumidajewicz.

W mistrzostwach uczestniczyło 14 zespołów z województwa małopolskiego. Młodzież rywalizowała w 6 konkurencjach w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Drużyna z Gorlic zaprezentowała bardzo wysoki poziom sportowy, osiągając w każdej konkurencji medalowe miejsca.

Reprezentacja gorlickiego hufca składała się z następujących uczniów: Maria Ćwikła, Anna Zych, Karolina Smołkowicz, Maksymilian Gucwa, Kamil Grygiel oraz Filip Antosz.  

W poszczególnych konkurencjach nasi zawodnicy zdobywali:

Maria Ćwikła – 1 miejsce w sztafecie 4×100, 1 miejsce w skoku w dal, 2 miejsce w biegu na 800 m;

Kamil Grygiel – 1 miejsce w sztafecie 4×100, 1 miejsce w rzucie piłką lekarską, 2 miejsce w biegu na 100 m oraz 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową. Maria i Kamil uczęszczają do Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej.

Karolina Smołkowicz – 1 miejsce w sztafecie 4×100, 3 miejsce w biegu na 100 m oraz 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową. Karolina uczęszcza do Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. J. Kilińskiego w Gorlicach.

Maksymilian Gucwa – 1 miejsce  w sztafecie 4x100m,  1 miejsce w skoku w dal, 1 miejsce w biegu na 800 m. Maksymilian jest uczeniem Prywatnej Branżowej Szkoły I stopnia w Gorlicach.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej reprezentacja gorlickiego hufca zajęła pierwsze miejsce, na drugim miejscu uplasował się 6-1 OSiW Nowy Sącz, trzecie miejsce zajęła drużyna Hufca Pracy z Krakowa. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe i medale, natomiast w klasyfikacji drużynowej za pierwsze trzy miejsca wręczono puchary Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy.

Tekst: Grzegorz Tumidajewicz

Zdjęcia: Grzegorz Tumidajewicz, Monika Gajewska

Previous Article
Next Article