Ogólnopolski Bieg Papieski

15 października we wsi Zasadne w powiecie limanowskim odbył się Ogólnopolski Bieg Papieski Ochotniczych Hufców Pracy w intencji pokoju na Ukrainie. Przedsięwzięcie stanowiło formę obchodów Dnia Papieskiego i było wyrazem czci środowiska OHP wobec świętego Jana Pawła II – patrona instytucji.
W biegu udział wzięło blisko 300 osób, uczestnicy i kadra OHP, a także młodzież i rodziny ze środowiska lokalnego. W wydarzeniu uczestniczyła również drużyna gorlickiego Hufca Pracy, którą reprezentowali m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej: Anna Kuk, Szymon Budzyn, Adam Cieśla, Mateusz Kornaś będący pod opieką wychowawcy Małgorzaty Szpery.
Uczestnicy zgromadzili się na punkcie startowym, gdzie po wcześniejszej rejestracji i otrzymaniu numerów punktualnie o 12: 00 rozpoczęli bieg. Licząca ok. 3 km trasa prowadziła malowniczymi terenami powiatu limanowskiego oraz niebieskim szlakiem Gorczańskiego Parku Narodowego obok polany Trusiówka. Meta biegu nieprzypadkowo znajdowała się na polanie Papieżówka w dolinie potoku Kamienica Gorczańska. To właśnie w tym miejscu znajduje się szałas, w którym w sierpniu 1976 roku przez dwa tygodnie mieszkał podczas dni skupienia i wędrował po Gorcach kardynał Wojtyła. Każdy uczestnicy przekraczający metę otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, a szczęśliwie wylosowane numery startowe Małopolska WK OHP i GPN obdarowała drobnymi nagrodami. Na zakończenie uczestnicy udali się w kierunku polany Trusiówka w celu odpoczynku i wspólnego posiłku.

Tekst i zdjęcia – Małgorzata Szpera

Previous Article
Next Article