I miejsce uczennicy Marii Ćwikły w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP

W dniu 5 listopada w Skomielnej Białej odbył się VII Przegląd Pieśni Patriotycznej uczestników OHP, którego organizatorem była Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz Hufiec Pracy w Skomielnej Białej.
Do konkursu zgłoszono 23 uczestników w kategoriach soliści i zespoły z 16 jednostek organizacyjnych Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: Hufców Pracy, Ośrodków Kształcenia i Wychowania, Centrów Kształcenia i Wychowania.
Gorlicki Hufiec Pracy reprezentowały: Maria Ćwikła z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej oraz Julia Motyka będące pod opieką wychowawcy Małgorzaty Szpery.
Młodzież prezentowała bardzo różnorodne utwory, a poziom ich wykonania był wysoki. Kulminacyjnym punktem spotkania, na który wszyscy z niecierpliwością czekali było ogłoszenie wyników. Po wysłuchaniu występów wokalnych jury oceniając dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, interpretację i ogólny wyraz artystyczny wystąpień uczestników ogłosiło wyniki. Komisja konkursowa zadecydowała o przyznaniu: w kategorii „Solista”: I miejsce Roksana Żak, Hufiec Pracy Skomielna Biała; II miejsce Wiktoria Wąsik, Hufiec Pracy Niepołomice; III miejsce Filip Wątroba, Hufiec Pracy Limanowa.
W kategorii „Zespół” I miejsce zdobył Duet – Maria Ćwikła i Julia Motyka z Hufca Pracy w Gorlicach prezentując utwór pt. „Miasto”. Uczestniczki podczas występu pokazały swoje wyjątkowe uzdolnienia wokalne, a ich zaangażowanie i interpretacja wykonanego utworu okazała się bezkonkurencyjna. II miejsce – Zespół „Sądeckie nutki” z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu; III miejsce Duet – Roksana Michałek, Libusza Czernik z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Trzebini. Komisja konkursowa przyznała także 6 indywidualnych wyróżnień. Laureaci oraz wyróżnieni uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody ufundowane przez Komendanta Małopolskiej WK OHP Pawła Leśniaka, a także lokalne władze miasta i powiatu. Wydarzenie wspiera rozwój pasji wokalnych uczestników inspirowanych historią oraz podkreśla fakt, że dla wielu młodych osób pamięć o naszej historii jest ważna, a Polska stanowi dla nich istotną wartość.

Tekst – Małgorzata Szpera
Zdjęcia – Małgorzata Szpera, Mateusz Augustyn

Previous Article
Next Article