Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

W piątek, 14 października, do Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, na powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej przybyło wielu znamienitych gości: Starosta powiatu gorlickiego Pani Maria Gubała, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Pan Roman Dziubina, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu  Pan Adam Skwarło, członkowie Zarządu powiatu gorlickiego Pan Adam Urbanek i Jerzy Nalepka, dyrektor wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pan Tadeusz Mikrut, proboszcz bobowskiej parafii ks. dr Marian Chełmecki, komendant komisariatu policji w Bobowej podinsp. Roman Gajda, przedstawiciele gorlickiej komendy OHP, dyrektorzy szkół oraz placówek powiatu gorlickiego i gminy Bobowa a także przedstawiciele lokalnego samorządu, pracodawcy, nauczyciele emeryci oraz rodzice. Wszystkich zebranych powitał gospodarz uroczystości, dyrektor szkoły Pan Wojciech Szafraniec.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Starosty czterem dyrektorom i dwudziestu nauczycielom szkół oraz placówek powiatu gorlickiego. Okolicznościowe nagrody otrzymali od dyrektora Szafrańca również nauczyciele bobowskiego ZSZ. Na wyjątkową atmosferę tego spotkania złożyła się ciekawa scenografia, projekcje multimedialne oraz program słowno-muzyczny prowadzony przez nauczycieli i uczniów szkoły. Przypomniano historię powstania Komisji Edukacji Narodowej i początki  jej działania. Wspomniano także o tragicznych wydarzeniach, które niestety dzieją się dziś na Ukrainie. Były piosenki, wiersze i humorystycznie ukazane sceny z życia uczniów i nauczycieli. Nieodłącznym elementem ważnych uroczystości w ZSZ są odbywające się tam pokazy mody. Tym razem w ten sposób, nieco z przymrużeniem oka, ciekawie przedstawiono historię, teraźniejszość oraz przewidywaną przyszłość szkolnictwa zawodowego w Bobowej. Duże wrażenie na zebranych wywarła „budowla z kartonowych pudełek”, przy pomocy której w artystyczny sposób przedstawiono ponadczasowe znaczenie ważnych dla edukacji, dla młodych ludzi, dla szkolnych wspólnot wartości.

Dzień Edukacji Narodowej to tak naprawdę święto nauczycieli, pracowników oświaty, instytucji współpracujących ze szkołami oraz poniekąd uczniów i ich rodziców.  Wszystkim za tworzenie wspólnego dobra jakim jest edukacja podziękowali Starosta, Pani Maria Gubała, przedstawiciel Kuratorium Pan Adam Skwarło oraz w szczególny sposób Dyrektor szkoły Pan Wojciech Szafraniec. Odczytano także okolicznościowy list, skierowany do zebranych przez Panią Poseł Barbarę Bartuś, która z racji ważnych obowiązków służbowych nie mogła w tym dniu przybyć do Bobowej. Całość zakończono wspólnym spotkaniem przy suto zastawionym stole.

                                                                      relacja: Janusz Średniawa

Previous Article
Next Article