Drogie Koleżanki i Koledzy

Trwają upragnione wakacje. Wielu z nas wyjeżdża na wypoczynek w różne bardziej czy mniej znane miejsca w kraju i za granicą, inni organizują sobie czas wolny w miejscu zamieszkania, jeszcze inni podejmują wakacyjną pracę zarobkową, niektórzy po prostu trochę się nudzą..

Zwracamy się tą drogą do wszystkich. Pamiętajcie, bez względu na to co robicie, najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo tych, których los zetknie z Wami na wakacjach!

Gdziekolwiek wyjeżdżacie – pamiętajcie, że jesteście tam gośćmi i musicie uszanować miejscowe przepisy i zwyczaje. Tak nakazuje prawo i… dobre wychowanie. Swoim zachowaniem pokażcie, że jesteście fajnymi, sensownymi ludźmi, którzy odpowiadają za swoje postępowanie. Szczególnie uważajcie przy podróżach samochodem, motocyklem, wypoczynkiem nad wodą, w górach. To najczęstsze miejsca wielu wakacyjnych wypadków.

Zwracajcie szczególną uwagę na nowo poznane osoby, zawsze wykazujcie ostrożność i ograniczone zaufanie. Niestety nie każdy sympatycznie wyglądający nowopoznany człowiek ma czyste intencje..

         W myśl powiedzenia – podróże kształcą.. starajcie się zawsze zobaczyć jak najwięcej ciekawych rzeczy
w miejscach, które odwiedzicie. Stawiajcie na aktywny i ambitny wypoczynek, będący prawdziwą korzyścią dla ciała i ducha.

Mając więcej wolnego czasu nie zapominajcie o Waszych rodzinach, o dziadkach, czy krewnych, których być może dawno nie odwiedzaliście, a którzy czasem oprócz obecności potrzebują także Waszej pomocy.

Pamiętajcie, aby pomagać Waszym rodzicom, aby i oni mogli w tym letnim okresie nieco wypocząć, znajdujcie więcej czasu dla Waszych rodzin..

Pamiętajcie również, że letnia pogoda potrafi być bardzo niebezpieczna. Całkowicie nie możemy się uchronić, ale możemy zmniejszyć niepotrzebne ryzyko związane z burzami i nawałnicami, których ostatnio nie brakuje, a to już bardzo dużo. No i pamiętajcie wreszcie, że zagrożenie koronawirusem wcale jeszcze całkowicie nie minęło i że wciąż trzeba być czujnym.

         Na zakończenie raz jeszcze chcemy życzyć Wam zdrowych i bezpiecznych wakacji, wspaniałego wypoczynku, dobrej pogody i wielu pozytywnych wrażeń. Pracującym życzymy również uczciwych pracodawców i godziwego zarobku.

Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się w szkolnych murach w dobrych nastrojach, w pierwszych dniach września.

Samorząd Uczniowski

Previous Article
Next Article