Uczniowie ZSZ w 31 Finale WOŚP w Bobowej

W 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bobowej nie mogło zabraknąć wolontariuszy z ZSZ.
Są z tą inicjatywą od samego początku, kiedy to pracująca w tej szkole Pani Anna Wierzbicka – człowiek wielkiego serca, otwarty na potrzeby innych, słabych i potrzebujących – zaczęła skupiać innych nauczycieli i młodzież wokół przedsięwzięć związanych z ogólnie pojętą pomocą ludziom znajdującym się w różnych trudnych sytuacjach. Nikt nie nazywał takich działań wtedy wolontariatem. Ot po prostu pomagano. Nikt też o tym specjalnie nigdzie szerzej nie mówił. Działalność tą traktowano jaką naturalną, wynikającą z potrzeby serca,
a nie, jak to dziś nierzadko bywa, dla rozgłosu i reklamy. Pierwszym edycjom WOŚP nie towarzyszyły  różne wydarzenia, kulturalne, artystyczne i inne. Skupiono się na kwestowaniu. Nie było też lokalnego koordynatora.
Z czasem całość nabrała obserwowanego dzisiaj rozmachu.

Uczniowie ZSZ skupili się w tym roku na pomocy w organizacji sceny estradowej oraz profesjonalnym nagłośnieniu i oświetleniu wydarzenia. Całość zrealizowało założone i prowadzone przez Pana Jakuba Gagatka Koło Techniki Estradowej, gdzie młodzi pasjonaci poznają tajniki tego typu działalności. Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników finału były stanowiska fryzjerskie, gdzie uczennice w tym zawodzie pod kierunkiem Pani Beaty Forczek-Serafin wykonywały osobom chętnym okolicznościowe fryzury, makijaże oraz udzielały fachowych informacji na temat higieny i pielęgnacji włosów, doboru kosmetyków itp. Uczniowie technikum informatycznego, pod opieką Pana Tomasza Gucwy, zaprezentowali ciekawe gry komputerowe, służyli także informacjami i radami praktycznymi z zakresu eksploatacji i serwisowania komputerów osobistych.
Dla interesujących się motoryzacją, we współpracy z uczniami technikum pojazdów samochodowych zaprezentowano różne wersje ćwiczeń na symulatorach jazdy samochodami. Bardzo podobały się wokalne występy uczennicy Marii Ćwikła, której talent dostrzeżono już wcześniej w wielu konkursach piosenki, w których brała udział.

Jak zawsze wsparciem całej ekipie ZSZ  służył dyrektor tej placówki Pan Wojciech Szafraniec, który osobiście
od dawna angażuje się w działalność wolontariatu, sam będąc pomysłodawcą i inicjatorem wielu akcji.

Szerzej o działalności Szkolnego Koła Wolontariatu możesz poczytać na:

www.zsz.bobowa.pl

Previous Article
Next Article