Z ekologią na Ty…

W związku z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi, w ramach edukacji ekologicznej młodzieży, w ZSZ w Bobowej zorganizowano spotkanie pod tytułem „Dlaczego warto segregować śmieci?”

Inicjatorem akcji była Pani Anna Szumińska – pedagog szkolny, a spotkanie w bardzo ciekawy i obrazowy sposób poprowadził Pan Jakub Gagatek – nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży samochodowej.
Zebrani zapoznali się z problematyką powstawania śmieci, ich segregowania i późniejszej utylizacji. Ważną częścią spotkania były zagadnienia dotyczące celów i metod recyklingu. Uczniowie wzięli także udział w konkursie wiedzy o tematyce związanej z obowiązkową segregacją odpadów. Najlepsi otrzymali okolicznościowe nagrody. Dopełnieniem całości były ciekawie skomponowane plansze oraz materiały graficzne, a także tematyczne prezentacje multimedialne.

W programie przewidziano pokaz „spawania” tworzyw sztucznych, jako sposób naprawy, a tym samym odzyskania lekko uszkodzonych przedmiotów z tego właśnie materiału.

relacja: Janusz Średniawa

Previous Article
Next Article