Żużlowcy z Tarnowa znów w ZSZ

W piątek, 8 października w murach naszej szkoły po raz kolejny zagościli żużlowcy tarnowskiej Unii w osobach: trenera Pawła Barana oraz zawodników Ernesta Kozy, Mateusza Gzyla oraz Przemysława Koniecznego. Spotkanie odbyło się z inicjatywy i dzięki prywatnym kontaktom dyrektora szkoły Wojciecha Szafrańca – znanego kibica i fana tarnowskich „Jaskółek”. Trener oraz zawodnicy opowiadali o kulisach tego ekstremalnego sportu, odpowiadali na pytania uczniów oraz prezentowali oryginalny motocykl żużlowy, który przywieźli ze sobą.

Zebrani zapoznali się z historią i codziennością tarnowskiego zespołu, obejrzeli fragmenty najciekawszych wyścigów, wzięli także udział w konkursie wiedzy o żużlu, otrzymując w nagrodę oryginalne czapki i koszulki z logo drużyny, wręczane przez zawodników. Na koniec wykonano wiele pamiątkowych zdjęć. Uczniowie podziękowali przybyłym za spotkanie, życząc dalszych sukcesów i upragnionego, ponownego awansu do ekstraligi.

opracował: Janusz Średniawa

                                  
Previous Article
Next Article