Kolejna ważna inwestycja w ZSZ w Bobowej ukończona!

Jeszcze podczas nauczania zdalnego, korzystając z nieobecności uczniów, w ZSZ w Bobowej rozpoczęto prace przy modernizacji i rozbudowie monitoringu wizyjnego. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów oraz nauczycieli i pracowników zainstalowano szereg wysokiej klasy kamer, które w dzień i w nocy „obserwują” co dzieje się w placówce. Monitoring rozszerzono także o teren do wypoczynku na wolnym powietrzu, przyszkolny parking oraz otoczenie budynku. Bardzo dobrej jakości obraz w kolorze jest rejestrowany i przechowywany przez dłuższy czas. Rozbudowa posiadanej instalacji to jeden z postulatów rodziców uczących się tutaj uczniów, rozumiejących znaczenie takich urządzeń dla bezpieczeństwa i spokoju ich dzieci, przebywających na terenie szkoły.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż modernizacji dokonała firma założona i prowadzona przez naszego ucznia, absolwenta Technikum informatycznego w tej szkole. Uzyskana wiedza, umiejętności oraz zamiłowanie do szeroko pojętej technologii IT pozwala mu obecnie na realizację wielu skomplikowanych zadań w tej dziedzinie.

Dodatkowo pracujący tutaj instalatorzy dokonali modernizacji sieci oraz instalacji w pracowniach komputerowych, jeszcze lepiej przystosowując je do nauki i prowadzenia egzaminów w zawodzie Technik informatyk.

Nie bez znaczenia jest wyjątkowo niski koszt wykonania tak dużego przedsięwzięcia dzięki sponsoringowi i nie ukrywanej sympatii właściciela wspomnianej firmy do miejsca, gdzie jako uczeń stawiał pierwsze kroki w dziedzinie technologii informatycznej.

opracował: Janusz Średniawa

Previous Article
Next Article