Kraków odkrywa przed nami tajemnice samorządu

W ubiegły piątek, nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję zgłębić wiedzę na temat samorządu terytorialnego w praktyce, udając się na edukacyjną wycieczkę do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Dzień rozpoczął się spotkaniem na dworcu w Bobowej, skąd pełni oczekiwań i zapału do nauki, wyruszyliśmy w kierunku stolicy Małopolski. Kraków przywitał nas swoim zabytkowym urokiem i tętniącym życiem rytmem, a krótka przerwa na spacer po Galerii Krakowskiej pozwolił na chwilę oddechu przed główną częścią naszej wycieczki.

W Urzędzie Marszałkowskim czekały na nas wyjątkowo pouczające prelekcje, które poprowadził Irek Jakubek, znany dziennikarz z radia RMF Maxx, posiadający ogromną wiedzę na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego. Mogliśmy dowiedzieć się, jak funkcjonują władze samorządowe na różnych szczeblach: gminy, powiatu oraz województwa. Prelegent z pasją przybliżał nam zasady działania samorządu, jego rolę w życiu społecznym i politycznym, a także procesy decyzyjne i wyborcze.

Podczas przerwy, organizatorzy przygotowali dla nas małe poczęstunek – pyszne kanapki, ciasto oraz gorące napoje, które dostarczyły nam energii i umożliwiły chwilę relaksu w trakcie intensywnego dnia.

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim było nie tylko świetną okazją do poszerzenia naszej wiedzy, ale również do zadania pytań i wymiany doświadczeń. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu młodego pokolenia sprawami społecznymi.

Po zakończeniu lekcji samorządowej, uczestnicy mieli jeszcze chwilę na zakupy lub krótki spacer po Galerii Krakowskiej, zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bobowej.

Podsumowując, wycieczka do Krakowa była nie tylko fascynującą lekcją z zakresu samorządu terytorialnego, ale także świetną okazją do integracji grupy i wspólnego spędzenia czasu. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy edukacyjne staną się stałym elementem naszego szkolnego kalendarza, inspirując uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i demokratycznym.

Previous Article
Next Article