Jesienna wycieczka szkolna do Zakopanego

W dniach 18 i 19 października 2023 roku uczniowie klasy 3A Technikum Informatycznego oraz klasy 3 Szkoły Branżowej mieli niepowtarzalną okazję spędzić dwa dni w malowniczym Zakopanem. Wyprawa, zorganizowana przez naszą szkołę, obfitowała w liczne atrakcje i niezapomniane momenty, które z pewnością zostaną w pamięci uczestników na długo.

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się wcześnie rano zbiórką na zajezdni w Bobowej, skąd uczestnicy wyruszyli o godzinie 7:00. Po dotarciu na parking Doliny Kościeliskiej rozpoczęła się piesza wędrówka szlakiem tej urokliwej doliny. Niespodzianką dnia było przejście przez Jaskinię Mroźną, która zaskoczyła uczniów swoim naturalnym brakiem oświetlenia i miejscami bardzo ciasnymi przejściami. Dzięki światłu latarek, uczestnicy bezpiecznie pokonali trasy jaskini, doświadczając jednocześnie prawdziwej przygody speleologicznej. Po tej ekscytującej przeprawie, uczestnicy dotarli do Schroniska na Hali Ornak, gdzie zjedli smaczny posiłek i zregenerowali siły przed powrotem.

Po dotarciu do Zakopanego i zakwaterowaniu się w Pensjonacie „U Jakuba”, uczestnicy mieli okazję zjeść wspólną obiadokolację, a następnie wybrać się na wieczorny spacer po słynnych zakopiańskich Krupówkach.

Wspaniałą ramę dla tych wszystkich przygód stanowiła cudowna pogoda oraz piękne jesienne widoki – kolorowe liście malujące krajobraz dodały uroku tej wyjątkowej wyprawie.

Drugi dzień wycieczki to kontynuacja górskich przygód z wizytą na Gubałówce, skąd roztaczał się niezapomniany widok na panoramę Tatr. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Tatrzańskiego, gdzie poznali historię oraz kulturę tego wyjątkowego regionu. Po pełnym wrażeń dniu uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do Bobowej, z przystankiem na posiłek w Nowym Targu.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów, wycieczka do Zakopanego stała się niezapomnianym doświadczeniem, łącząc edukację z przygodą i integracją. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i mamy nadzieję, że kolejne wycieczki szkolne przyniosą równie pozytywne wspomnienia.

Previous Article
Next Article