Rejs na wyspę Trikeri – Erasmus+

Szósty dzień pobytu w Grecji obfitował w wyjątkowe atrakcje. Uczniowie wczesnym rankiem udali się do portu w Amaliapolis, gdzie rozpoczęła się morska wyprawa po zatoce Pagasyjskiej. Przepiękne krajobrazy zielonych wzgórz otaczających zatokę oraz góry w oddali sprawiły, że uczestnicy zostali zauroczeni urokami greckiej przyrody. Podczas rejsu uczestnicy mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy oraz obserwować akrobacje pływających obok nich delfinów.

Na pokładzie statku, uczniowie mieli również okazję poznać grecką kulturę i folklor. Dzieci kapitana Kostasa, które towarzyszyły uczestnikom wymiany przez cały czas, uczyły ich tradycyjnego greckiego tańca Zorba.

Po dotarciu na plażę Paralia Tzasteni uczniowie mieli czas na relaks, kąpiel w ciepłych wodach Morza Egejskiego oraz zbieranie pamiątkowych muszelek. Złociste plaże otoczone przez drzewa oliwne i soczystą roślinność tworzyły niezwykłą scenerię dla wspólnego wypoczynku.

Następnie uczestnicy wyprawy udali się na wyspę Trikeri, gdzie zwiedzili zabytkowy klasztor Najświętszej Marii Panny. Klasztor, założony w XI wieku, stanowi ważne miejsce kultu dla Greków prawosławnych. Położony na wzgórzu, z przepięknym widokiem na morze, klasztor emanuje spokojem i wyciszeniem.

Kolejnym etapem rejsu był powrót do portu w Amaliapolis, gdzie uczniowie zjedli obiad w restauracji u kapitana Kostasa. W menu znalazły się autentyczne dania kuchni greckiej, które pozwoliły uczestnikom jeszcze bardziej poczuć klimat tego pięknego kraju.

Pełni wrażeń uczniowie z niecierpliwością oczekują na kolejne dni pobytu w Grecji. Wymiana Erasmus+ „Nauka nie ma granic” to nie tylko doskonała okazja do nauki i integracji z rówieśnikami z innych krajów, ale także niezapomniane wspomnienia i życiowe doświadczenia.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia zdjęć oraz filmów z naszego pobytu w Grecji, które dostępne są na stronie szkoły oraz na naszych profilach społecznościowych. Wśród nich znajdą się również niesamowite ujęcia z drona, dzięki którym można podziwiać piękno greckiego krajobrazu z lotu ptaka.

Dron pozwolił nam uwiecznić nie tylko malownicze ujęcia zatoki Pagasyjskiej czy plaży Paralia Tzasteni, ale także zobaczyć z innej perspektywy zabytkowy klasztor na wyspie Trikeri. Te wyjątkowe zdjęcia i nagrania dają jeszcze pełniejszy obraz naszych niezwykłych przeżyć podczas tej wymiany.

Dzięki programowi Erasmus+ uczniowie mają szansę na zdobywanie nowych umiejętności, rozwijanie się językowo i kulturowo oraz poszerzanie swoich horyzontów. Ten niezwykły wyjazd do Grecji udowadnia, że nauka w praktyce może być fascynująca i inspirująca.

Previous Article
Next Article