Odkrywanie tajemnic Grecji w ramach programu Erasmus+ „Nauka nie ma granic”

Dzień 2: Wyzwanie językowe, lokalny targ i ścieżki bogów

Drugi dzień naszej greckiej przygody rozpoczął się od nietypowego zadania językowego. Uczestnicy programu Erasmus+ „Nauka nie ma granic” mieli nauczyć napotkanego Greka lub Greczynkę wypowiedzenia polskiego łamańca językowego „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” i udokumentować to na nagraniu. Zadanie to miało na celu pokazanie jak barierę językową można pokonać poprzez wspólną zabawę.

Następnie uczestnicy wybrali się na lokalny targ w Litochoro, gdzie mieli okazję poznać lokalne produkty i zrobić zakupy. Po wizycie na targu udaliśmy się do portu w Platamonas, gdzie mogliśmy podziwiać piękne widoki na morze.

Po obiedzie, wyruszyliśmy do Parku Narodowego w Litochoro. Przez wąwóz rzeki Enipeas dotarliśmy do wodospadu Zeusa i wanny Afrodyty. Była to wspaniała okazja, aby poczuć bliskość starożytnej mitologii i podziwiać naturalne piękno Grecji.

Dzień 3: Praca nad CV i urokliwa wioska w górach

Trzeci dzień pobytu rozpoczęliśmy od warsztatów, na których uczniowie pisali swoje CV w języku polskim i angielskim. Zdobycie umiejętności pisania skutecznego CV będzie niezwykle przydatne w dalszej edukacji i zawodowej przyszłości uczestników programu.

Po południu udało się nam odwiedzić urokliwą górską wioskę Stary San-Panteleimon, położoną na wysokości 500 m n.p.m. Spacerując wąskimi uliczkami, podziwialiśmy piękne domy wybudowane głównie ze skał. Zwiedziliśmy również miejscową cerkiew, będącą ważnym elementem kultury i religii greckiej.

Z wioski roztaczał się przepiękny widok na Riwierę Olimpijską, którego nie sposób zapomnieć. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach uczestników programu Erasmus+ „Nauka nie ma granic”.

Previous Article
Next Article