Nauka nie ma granic: Uczniowie odkrywają Grecję w ramach programu Erasmus+

Dnia 26 marca, grupa 36 uczestników z naszej szkoły wyruszyła na niezapomnianą podróż do Grecji w ramach programu Erasmus+ „Nauka nie ma granic”. Wysłani na dwu tygodniową wizytę, uczniowie i nauczyciele mieli okazję poznać kulturę, język i historię tego niezwykłego kraju.

Podróż rozpoczęliśmy w niedzielę autokarem, który prowadził nas przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię Północną. Po blisko 24 godzinach podróży, w poniedziałek rano dotarliśmy do naszego celu – malowniczego miasteczka Platamonas.

Po zameldowaniu się w hotelu San-Paneleimon, uczestnicy wizyty mieli chwilę na odpoczynek przed rozpoczęciem swojej greckiej przygody. Po obiedzie, wszyscy udaliśmy się na spacer wzdłuż brzegu Morza Egejskiego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać niesamowite widoki i poczuć morską bryzę na twarzach.

Wieczór przyniósł kolejną miłą niespodziankę – spontaniczne obchody 20 urodzin Norberta. Uczniowie zorganizowali „tort” i zaśpiewali tradycyjne „Sto lat” dla jubilata, co było pięknym akcentem zakończenia pierwszego dnia w Grecji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej podróży i pierwszego dnia pobytu w Grecji. Nasza przygoda w ramach programu Erasmus+ „Nauka nie ma granic” dopiero się rozpoczyna, a już teraz możemy powiedzieć, że to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników.

W kolejnych dniach będziemy relacjonować dalsze losy naszej wizyty w Grecji, więc śledźcie naszą stronę szkoły, aby być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami i anegdotami z tej niezwykłej podróży.

Previous Article
Next Article