Uczeń ZSZ w Bobowej zdobywcą pierwszego miejsca w Finale Ogólnopolskiego Turnieju

Patryk Dębosz, uczeń szkoły branżowej w ZSZ w Bobowej zajął 1 miejsce w Finale Centralnym 51  Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, który odbył się w dniach 31.01-3.02 br. w Poznaniu.
Dodatkowo uczeń zdobył nagrodę specjalną – miano „Najlepszego Praktyka Turnieju”.

Ten prestiżowy, ogólnopolski turniej dla uczniów szkół budowlanych rozgrywany jest od 51 lat! Ostatnie 8 edycji odbyło się, jako impreza towarzysząca największych targów budownictwa w Polsce BUDMA w Poznaniu. Uczniowie startują w jednej z sześciu specjalności związanych z budownictwem: instalator, murarz, malarz, dekarz, sucha zabudowa oraz posadzki i okładziny. Uczestnicy Finału Centralnego wyłonieni zostają w czasie rozgrywanych wcześniej eliminacji okręgowych, obejmujących 2-3 województwa. Małopolska i Śląsk rozgrywają je w Gliwicach. Najlepszych sześciu uczestników eliminacji (w każdej specjalności) z całej Polski trafia do poznańskiego finału. Tam w zależności od wyników części teoretycznej i praktycznej zajmują miejsca od 1 do 6. W gliwickich eliminacjach Patryk zajął 4 miejsce w przechodzącej do finału szóstce najlepszych.
W Centralnym Finale nie dał się już wyprzedzić nikomu, zajmując zdecydowanie 1 miejsce. To ogromne  osiągnięcie, zważywszy na bardzo wysoki poziom trudności zadań zarówno w eliminacjach, jak i w finale.
Od uczestników wymaga się dużej wiedzy teoretycznej oraz wysokich umiejętności praktycznych.
Patryk jest piątym uczniem ZSZ w Bobowej, który do tej pory trafił do finału. Poprzednicy jednak nigdy nie uzyskali pierwszego miejsca.
Z racji sponsorowania turnieju przez duże firmy z branży budowlanej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, laureaci otrzymują cenne nagrody rzeczowe i finansowe, są także zwolnieni
z obowiązku zdawania teoretycznej części egzaminu zawodowego.

         Patrykowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy, aby był on udanym startem w dorosłe życie zawodowe.

Opiekunem ucznia, jak również poprzednich finalistów jest nauczyciel budowlanych przedmiotów zawodowych –  mgr inż. Janusz Średniawa.

Previous Article
Next Article