Dzień Patrona w ZSZ w Bobowej

W środę 30 listopada bobowski Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego świętował Dzień Patrona Szkoły. Co roku jest on obchodzony w okolicach 28 listopada, na pamiątkę śmierci tego wielkiego artysty, twórcy, wizjonera i patrioty. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, którą w intencji całej społeczności szkoły sprawował proboszcz bobowskiej parafii ks. dr Marian Chełmecki. W okolicznościowej homilii wspomniał o doniosłej roli młodego pokolenia dla losów regionu, ojczyzny i polskiej rodziny. Wspomniał także o zagrożeniach, które we współczesnym, hedonistycznym świecie czyhają na młodego człowieka, często czyniąc go niewolnikiem złych i destrukcyjnych zachowań.
Bardzo ważnym i uroczystym wydarzeniem towarzyszącym obchodom Dnia Patrona było ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. Zgromadzeni zostali zapoznani z bogatą historią naszej szkoły, życiem oraz twórczością jej patrona Stanisława Wyspiańskiego a także historią i rodowodem samej tradycji ślubowania. Przedstawiciele klas pierwszych zmierzyli się na scenie z niełatwą twórczością Wyspiańskiego, wcielając się w postaci jego ponadczasowego dramatu „Wesele”.
Miło było gościć nam w tym dniu ks. dra Mariana Chełmeckiego oraz dyrektora szkoły podstawowej w Bobowej Pana  Łukasza Kruczka, a także przewodniczącą Rady Rodziców Panią Teresę Groń, którzy znaleźli czas aby świętować razem z nami.

Powtarzając słowa roty przysięgi, bierzecie na swoje barki współodpowiedzialność za losy tej szkoły” – powiedział do uczniów klas pierwszych jej dyrektor Pan Wojciech Szafraniec. To wielkie wyróżnienie ale i poważny obowiązek, który historia stawia przed nami.

Zawsze o tym musimy wszyscy pamiętać…

                                                                         relacja: Janusz Średniawa

Previous Article
Next Article