Echa Narodowego Święta Niepodległości w ZSZ w Bobowej

Ojczyzna, wolność, niepodległość… te słowa najlepiej opisują klimat uroczystego spotkania, które odbyło się
w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Kolejna – 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja do kształtowania patriotycznych postaw młodego pokolenia. Zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie wysłuchali okolicznościowego montażu słowno-muzycznego, a gościnny występ ukraińskiego zespołu „Perła” dopełnił głębokiego, narodowego przesłania tego święta.

Listopad to także wspomnienie tych, którzy już odeszli. To refleksja nad życiem, nad przemijaniem tego świata.
To czas, w którym zatrzymujemy się na chwilę, mimo że świat tak bardzo pędzi do przodu, nie oglądając się na zagubionego nieraz w tym pędzie człowieka. Wszystkim nam potrzeba takiego zatrzymania, takich refleksji, szczególnie teraz gdy wielu przestaje wierzyć w to, że ten świat może się jeszcze zmienić, że życie może toczyć się spokojnym, bezpiecznym trybem, że pokój, wolność i dobrobyt są dla wszystkich możliwe…

         Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Relacja: Janusz Średniawa

Previous Article
Next Article