Ciekawy konkurs w ZSZ w Bobowej

Czternastego czerwca w ZSZ w Bobowej odbył się konkurs wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Barbara Bartuś –  Poseł na Sejm RP. Konkurs poprzedziła bardzo ciekawa prelekcja na temat historii i współczesności polskiego parlamentu, wygłoszona przez Pana Jana Morwińskiego, Dyrektora Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Prelekcji wysłuchali uczniowie szkoły oraz gościnnie uczniowie klas ósmych bobowskiej szkoły podstawowej. Była ona doskonałym wstępem do rozgrywanego następnie konkursu, znacznie przybliżyła jego tematykę.

 W konkursie wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły oraz kilkunastu gości ze szkoły podstawowej. Pięcioro najlepszych uczestników w nagrodę wyjeżdża w dniach 21-23 czerwca na wycieczkę do Warszawy, w programie której oprócz zwiedzania wielu atrakcyjnych miejsc stolicy, przewidziano także wizytę w sejmie oraz Pałacu Prezydenckim.

Niebawem zamieścimy fotorelację z tego wyjazdu.

                                                                          relacja: Janusz Średniawa

Previous Article
Next Article