Bożonarodzeniowe akcje charytatywne w ZSZ w Bobowej

                               „Nikt nie jest tak biedny, aby nie mógł czegoś dać innym”

Słowa zawarte w tym przesłaniu od wielu lat przyświecają działaniom Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZSZ
w Bobowej. Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w szczególny sposób pobudza wielu do otwartości na potrzeby innych, pozwala zrozumieć, że właśnie dzielenie się tym co mamy czyni nas i ten świat lepszym. Potrzebujących zawsze mamy wokół siebie, zawsze też tak naprawdę stać nas na choćby niewielką pomoc.

W ostatnich dniach na ręce Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej
w Bobowej przekazano dary, które w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” zebrali wspólnie uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Dużym odzewem zakończyła się również akcja „Wszyscy jesteśmy Mikołajami”, dzięki której zebrano pieniądze mające pomóc w leczeniu chorego ucznia jednej z gorlickich szkół ponadpodstawowych.

Każdy z nas ma jakieś kłopoty, troski, potrzeby – tak było,  jest i będzie zawsze. Ofiarując jednak nawet nie wiele, możemy pokazać zwykłą empatię i solidarność z innymi, mimo że  być może sami wiele jeszcze potrzebujemy.

Miarą człowieczeństwa jest jednak otwartość na innych i wiara w to, że zawsze możemy uczynić ten świat nieco lepszym. Wtedy choinka przy wigilijnym stole świeci jakby jaśniej, a Gwiazda Betlejemska na dłużej zatrzymuje się nad naszym domem… i łatwiej uwierzyć w to, że na nowo Bóg rodzi się w naszych sercach.

                                                                                 redakcja:  Janusz Średniawa

Previous Article
Next Article